Novitus przedstawia system fiskalny nowej generacji

Dziś możemy już powiedzieć głośno - nadeszła przyszłość kas fiskalnych. Novitus od zawsze wyznacza standardy. Przedstawiamy Novitus next, pierwszą kasę fiskalną opartą o dotykowy tablet z systemem Android oraz zaawansowane, intuicyjne oprogramowanie. Kasa została zaprojektowana według najnowszych technologii przez doświadczonych w branży inżynierów. Do tej pory kasy fiskalne były urządzeniami pozwalającymi zaledwie na realizowanie obowiazków podatkowych wobec fiskusa. Były koniecznym elemantem każdego biznesu detalicznego, nie przynosząc jednak większych korzyści dla właściciela punktu handlowego czy usługowego.
 

Premiera Novitus next - Janusz Krupa


Obecnie jesteśmy już kilka dni po oficjalnej premierze urządzenia, która odbyła się z udziałem Partnerów handlowych Novitus. Podczas spotkania wyjaśnialiśmy, że teraz kasa fiskalna Novitus to już nie tylko rejestracja podatku VAT, ale także wiele zaawansowanych e-usług, które wspierają każdego kupca i jego klientów, dostarczając zupełnie unikatowych funkcjonalności. Stworzyliśmy dedykowany ekosystem różnych e-usług, który pozwala aby każdy biznes mógł przystosować się do nowych możliwości we własnym tempie. Czas poznać dwa słowa klucze do innowacyjnych e-usług: NoviCloud i M/platform.
 

Kasa fiskalna Novitus next - Robert Sztaba


NoviCloud
 to aplikacja pracująca na bezpiecznych  serwerach umieszczonych w chmurze, dostępna  z każdego miejsca na ziemi z poziomu przeglądarki internetowej. Dzięki usłudze kasa next zyskuje rozszerzenie o funkcje dostępne wcześniej wyłącznie w drogich zaawansowanych kasach systemowych. Aplikacja wprowadza nowy standard w branży fiskalnej, bowiem wraz z urządzeniem klient otrzymuje dostęp do systemu sprzedażowego ułatwiającego pracę z kasami fiskalnymi. Aplikacja w swojej podstawowej funkcjonalności pozwala na archiwizację konfiguracji oraz bazy danych  kasy oraz szybkie przywracanie lub replikowanie danych na innych kasach Novitus next. W pełnej wersji NoviCloud pozwala na monitorowanie i zdalne zarządzanie podstawowymi parametrami biznesu. Dodając nowy towar do bazy w Chmurze NoviCloud, po chwili pojawia się w bazach danych wszystkich kas zsynchronizowanych z usługą.  Klient otrzymuje również dostęp do rozbudowanego zestawu raportów, dzięki któremu może szybko i prosto przefiltrować dane, uzyskując dostęp do interesujących go informacji. Zestawienia można przedstawić w formie łatwo przyswajalnych  graficznych wykresów jak i w postaci tabelarycznej, a finalnie można dane wyeksportować do pliku CSV lub PDF. Co najważniejsze dla użytkownika, wraz z rozwojem biznesu chmura NoviCloud będzie dynamicznie rosła dostosowując się do zwiększonych  potrzeb. Bezpieczeństwo usługi zapewnione jest poprzez wielokrotną replikacje danych w czasie rzeczywistym oraz rozproszenie danych w węzłach opartych o idee chmury. Dzięki temu wyeliminowaliśmy do zera ryzyko utraty danych naszych klientów.
 

Premiera kasy fiskalnej Novitus next - Robert Sztaba o NoviCloud


M/platform
 to kolejny krok, dla tych przedsiębiorców którym zależy na zwiększaniu przychodów. Korzystając z M/platform zwyczajny sklep spożywczy, stanie się uczestnikiem rewolucji w dostępie do codziennych, drobnych usług, bowiem będzie mógł oferować doładowanie telefonu czy udzielenie mikropożyczki, a na przykład podczas wizyty w salonie fryzjerskim będzie można ubezpieczyć samochód albo mieszkanie. W ten sposób tworzymy kolejny, praktyczny powód dla którego warto związać się z marką Novitus i jej urządzeniami. Kupcy wciąż chcą sprzedawać więcej, sprawniej i szybciej. Dołączając do M/platform, mogą oni zdobywać nowe doświadczenia i korzystać ze stale rozwijającej się usługi. Już niedługo dzięki M/platform także część czynności serwisowych i diagnostycznych będzie mogła być dokonywana zdalnie, a użytkownicy będą sięgać po kolejne usługi i aplikacje dostępne w systemie. Na przykład, zmiana stawek podatkowych w oprogramowaniu kasy fiskalnej będzie odbywać się bez potrzeby dojeżdżania do klienta. Dzięki dostępowi do centralnej bazy towarów, zaprogramowanie kasy będzie trwało tylko chwilkę, wystarczy odczytać kody kreskowe wprowadzonych towarów, a do bazy trafią wszystkie niezbędne dane powiązane z danym kodem EAN.

Więcej informacji o M/platform tutaj.

Teraz kasa fiskalna zacznie zarabiać na siebie, a prowadzenie biznesu dzięki e-usługom będzie prostsze, szybsze i wzbogacone o dodatkowe propozycje dla klientów. To dla każdego przedsiębiorcy ważny atut w tworzeniu własnej konkurencyjnej oferty.
 

M/platform podczas premiery Novitus next - Krzysztof Urbanowicz


Novitus next
 poza dostępnymi usługami on-line, to także solidny projekt i znakomita ergonomia. Obsługa kasy jeszcze nigdy nie była tak prosta. Czuły na dotyk ekran niezwykle ułatwia wykonywanie każdej czynności. Alternatywą dla obsługi ekranu dotykowego jest klawiatura fizyczna. To użytkownik wybiera optymalny dla siebie sposób obsługi i może go elastycznie zmieniać w trakcie pracy z urządzeniem.
Intuicyjne i konfigurowalne oprogramowanie kasy next działające w środowisku Android daje możliwość indywidualnej personalizacji wyglądu okna sprzedażowego w zakresie poszczególnych funkcji i kolorów przycisków. Można dowolnie przypisać funkcję do każdego z pól na ekranie kasy, może to być dowolna funkcja kasy lub towar szybkiej sprzedaży. Wszystko po to, aby pracowało się sprawniej i przyjemniej bez względu na rodzaj prowadzonej sprzedaży. Szybką edycję wszelkich parametrów kasy zapewnia pełna klawiatura ekranowa, taka sama jaką spotykamy na tabletach czy w komputerach. Ewidencja towarów i kontrahentów, wystawianie faktur i wysyłanie ich na e-mail, swobodna edycja i parkowanie paragonów, to tylko niektóre funkcje kasy next, których do tej pory nie oferowała żadna inna kasa fiskalna.
 

Premiera kasy fiskalnej Novitus next


Novitus next posiada niezbędne złącza komunikacyjne, do których można podłączyć wszystko, co może być potrzebne na profesjonalnym stanowisku sprzedaży. Port ethernet w standardzie zapewnia bezproblemową łączność z Internetem i zewnętrznymi systemami sprzedaży oraz usługami on-line. Można też korzystać z zewnętrznego WiFi lub modemu GSM podłączonych do portu USB.
System Android, na którym bazuje kasa next to także dostęp do standardowych aplikacji, które można znaleźć w smartfonach i tabletach. Dostęp do dowolnej skrzynki e-mail, szybka wysyłka dokumentów i stały kontakt z kontrahentami, a w chwili przerwy surfowanie po Internecie, szybkie przejrzenie nowych filmów na Youtube. Zegar, kalkulator, kontakty, galeria i kalendarz to wszystko stale dostępne w kasie Novitus next.

Więcej informacji o kasie Novitus next tutaj.
 

Premiera kasy fiskalnej Novitus next - Paweł Słupek / marketing


Wkrótce Novitus będzie miał dla swoich partnerów handlowych oraz ich klientów wielki prezent, ponieważ już niedługo do sprzedaży trafi jedyny w swoim rodzaju system fiskalny nowej generacji, kasa Novitus next. Po przejściu wszystkich koniecznych badań, w dniu 14 lipca 2016 roku została podpisana decyzja Prezesa Głównego Urzędu Miar nr PT 14/2016 dopuszczająca kasę do sprzedaży. Przed nami już tylko oczekiwanie na uprawomocnienie się decyzji i przyznanie kasie numerów unikatowych przez Ministerstwo Finansów. Po uroczystej premierze Novitus next, która odbyła się 24 czerwca wszyscy nasi Partnerzy handlowi z niecierpliwością oczekują na moment, w którym urządzenie trafi na rynek.
Wkrótce każdy będzie mógł wziąć w swoje ręce nasz najnowszy produkt i sprawdzić, jaki kierunek Novitus po raz kolejny wyznaczył dla urządzeń fiskalnych na następne lata.
 

Premiera kasy fiskalnej Novitus next - zaproszeni goście

 wróć
novitus
posnet
wapro
paytel