Centralny rejestr paragonów online

Celem jest uszczelnienie systemu podatkowego, a planowane wprowadzenie nowych wymagań najpóźniej od 1 stycznia 2018. 

W praktyce oznacza to iż paragon, w momencie wystawienia będzie przesyłany drogą elektroniczną do Ministerstwa Finansów (a w praktyce do dyspozycji Urzędów Skarbowych). Wymusi to konieczność dostosowania posiadanych urządzeń fiskalnych do wymogów rozporządzenia. 

W przypadku drukarek fiskalnych najprawdopodobniej uda się to zrealizować przy pomocy oprogramowania sprzedażowego, konieczne będzie tylko zapewnienie połączenia internetowego. 

Trudniej będzie w przypadku kas fiskalnych. Część najnowocześniejszych urządzeń będzie można próbować doposażyć w moduł realizujący transmisję danych, ale zdecydowana większość kas fiskalnych może kwalifikować się do wymiany. 

Po wprowadzeniu Jednolitego Pliku Kontrolnego, centralny rejestr dokumentów (paragonów a później zapewne również faktur) stanowi kolejny etap uszczelniania systemu fiskalnego i tak jak w przypadku JPK można domniemywać że okres wprowadzenia nowych przepisów może zostać skrócony tak bardzo, jak będzie to możliwe. 

Oprogramowanie Asseco WAPRO zostanie dostosowane do nowych wymagań (i możliwości), wkrótce po opublikowaniu oficjalnych wymagań dot. sposobu raportowania sprzedaży.

 

Źródło: Asseco WAPROwróć
novitus
posnet
wapro
paytel